Podejrzenie nerwicy u siebie

Witam mam 22 lata i przypuszczam ze cierpie na nerwice bo niedawno lekarz rodzinny wykrył ja u mojego taty a ja mam takie objawy jak : szybkie meczenie, palpitacje, nadmierna potliwosc, nieuzasadniona nerwowosc i bylem u lekarza i zdziwił sie ze w tym wieku juz na to cierpie ale przepisał mi jakies tabletki.I tak sie zastanawiam czy mam ta nerwice czy nie? A moze to jakas infekcja albo cos moze powinienem sobie zrobic badania krwi , cos? A jeszcze jedno nerwica moze byc dziedziczona po rodzicow?

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pana dolegliwości i zaproponować odpowiednie leczenie. W przypadku zaburzeń lękowych - psychoterapia pozostaje podstawową metodą leczenia. Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP, prywatnie.

Witam,
jeśli Pana tata ma nerwicę nie znaczy to,że Pan również będzie ją miał. Wymienione objawy na nic konkretnego jeszcze nie wskazują, Nerwicy towarzyszy często niepkój bądź silny lęk. Polecam wizytę u internisty, a gdyby nadal był Pan w niepewności proszę wybrać się na konsultację psychologiczną.