Podejrzenie nerwicy wegetatywnej

Witam. Mam 18 lat. Ostatnio podejrzewam u siebie nerwicę wegetatywną. Wszystkie objawy się zgadzają: ból brzucha, głowy, biegunka, wzdęcia, pocenie się, drżenie rąk, paraliż kończyn, szybkie bicie serca, trudności z oddychaniem, mroczki przed oczami, zaburzenia snu. Przez lata jeździłam do lekarzy i miałam robione wszystkie badania, które wykazały, że jestem zdrowa. Ciągle jestem podrażniona i mam napady płaczu. Nie mam problemów w domu. Myślicie, że to może być nerwica? Ciągle jestem zdenerwowa

Dzień dobry.

Sugerowałbym by skorzystała Pani z porady psychologicznej. Pani stan nie bierze się z niczego, dlatego warto byłoby poszukać pierwotnej przyczyny.

Pozdrawiam.

Możliwe, że są to objawy nerwicy. Jeśli badania niczego nie wykazały i jest Pani zdrowa, nie ma problemów w szkole, nadmiaru stresu i nie dostrzega Pani innych możliwości,to zachęcam do kontaktu z psychiatrą i psychologiem lub psychoterapeutą, którzy pomogą Pani dobrać ewentualny sposób leczenia.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

Witam, Nerwica wegetatywna to choroba układu nerwowego. Nieraz zauważamy, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego, ale nie wiemy co może być tego przyczyną. Najczęściej są to zaburzenia na tle nerwowym. Życie w stresie i ciągłym biegu tylko przyczynia się to do powstawania nerwicy i nasila jej przebieg. Jeśli chcemy walczyć z nerwicą wegetatywną , należy prawidłowo ją zdiagnozować,leczenie nerwicy należy rozpocząć od wizyty u psychiatry. Lekarz zdiagnozuje czy to nerwica, ustali stopień zaawansowania choroby i podejmie odpowiednie kroki, przepisze farmakoterapię, skieruje na psychoterapię. Regularne spotkania pomogą pokonać chorobę.Pozdrawiam.