Podejrzenie nietolerancji pokarmowej

Witam. podejrzewam u siebie nietolerancje pokarmowa, zmagama sie z wieloma objawami takimi jak przelewaniem w jelitach, skurczami jelit, codziennymi i nadmiernymi gazami, zaparciami, niepelnym wyproznianiu, Stwierdzono u mnie grzybice, zakwaszenie i lamblie, leczylam sie antybiotykami i dieta, ale objawy nie minely a czasem wrecz odczuwam wrazenie, ze sie nasilily. Nie wiem co mam zrobic, ciezko mi sie funkcjonuje w zyciu.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
warto zrobić sobie dokładny test nietolerancji i natychmiast usunąć z diety szkodliwe produkty. Widzę po pacjentach, że przynosi to wspaniałe efekty. Po teście - jakie nie by nie były wyniki (al enie przed, bo zaburzy to wyniki) polecam usunąć z diety zboża (wszystkie) i nabiał - warto, jeżeli dolegliwości są dokuczliwe. Po kilku miesiącach powinna byc ogromna poprawa. Polecam książki "Dieta bez pszenicy" Williama Daviesa i zainteresowanie się nawet dietą paleo, która ma świetne działanie w nietolerancjach. W razie problemów zapraszam na indywidualną poradę on-line.
Pozdrawiam