Podejrzenie niewydolności ciałka żółtego - czy jest szansa na dziecko?

Witam!
Lekarz podejrzewa u mnie niepłodność spowodowaną niewydolnością ciałka żółtego. Dostałam skierowanie na USG i biorę D*** od 14 dnia cyklu przez 12 dni. Więc moje pytanie brzmi, czy jest szansa, abym mogła mieć dziecko?

Witam serdecznie!
Niewydolność ciałka żółtego jest zaburzeniem utrudniającym utrzymanie ciąży w pierwszych dniach jej trwania. Zaburzenie to jest jednak łatwe do leczenia i jeżeli nie występują inne patologie, zwykle udaje się donosić ciążę.
W pierwszych tygodniach ciąży niezbędna jest jedynie suplemetacja hormonu. W 7-9 tygodniu, gdy łożysko dojrzeje, przejmuje rolę ciałka żółtego, którego rola znacząco maleje. W tym momencie zagrożenie dla ciąży praktycznie mija.
Pozdrawiam