Podejrzenie niewydolności przysadki mózgowej

Witam, mam podejrzenie niewydolności przysadki mózgowej - praktycznie nie miesiączkuję, a problem z nieregularnymi miesiączkami mam od pięciu lat. Włosy wypadają garściami. Moje wyniki badań hormonalnych w 6 dniu cyklu: FSH 3,98, LH 2,33 (FSH/LH=0,6). Prolaktyna 165, FT4 11 pmol/l (norma 9-19). Czy to może być niewydolność przysadki mózgowej? Jakie są przyczyny, jak się leczy to schorzenie? Czy to może być skutek przyjmowania w przeszłości dużych dawek Encortonu? Pozdrawiam!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przedstawione przez Panią wyniki są prawidłowe. Przyczyną Pani dolegliwości nie jest niewydolność przysadki w zakresie hormonów gonadotropowych. Konieczna jest dalsza diagnostyka, proszę skonsultować się z ginekologiem, który zleci dalsze badania. Pozdrawiam