Kobieta , 24 lata Jestem osobą niepalącą, niepijącą, dobrze się odżywiam i nie miałam przypadków raka w rodzinie. Rok temu zaczęłam się słabiej czuć, łatwo się męczyłam, byłam senna. Zwalałam to na studia i słabą kondycje fizczyną. Jakiś czas temu wybrałam się jednak na badania krwi ponieważ prawie zasłabłam. Wyszło ze mam anemię i bardzo duży niedobór żelaza. USG brzucha nic nie wykazało, próby wątrobowe i inne badania też nic. Jednak test na krew w kale wyszedł dodatni. Nie mam innych objawów. Czy to rak ?!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Onkologia

Ruszyła kampania o nieznanym nowotworze NET

Ruszyła kampania o nieznanym nowotworze NET

Kilka dni temu ruszyła kampania „NET to wyzwanie" prowadzona na rzecz podnoszenia społecznej  świadomości na temat nowotworów neuroendokrynnych. Choć leczenie tych guzów przebiega w Polsce dość sprawnie, ogromnym problemem jest ich wczesne wykrywanie....