Podejrzenie obecności wolnego ciała stawowego
Prosiłbym o porady: "Badanie MR uwidoczniło wewnątrzstawowo, pomiędzy częściami środkowymi więzadeł krzyżowych: przednim i tylnym, owalne, o sygnale kostnym ognisko o śr. 7mm, podejrzenie obecności wolnego ciała stawowego. W części górnej i dolnej podkolanowej, przedziału przyśrodkowego, widoczne są drobnopłynowe obszary o śr. do ok 15mm bez cech łączności ze stawem. Zmiany przeciążeniowe w rogu tylnym łąkotki przyśr. lewej. Poza tym sygn. str. kostnych i miękkotkank. jest prawidłowy.".

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Sugeruję wizytę u ortopedy. W zależności od objawów będzie można wprowadzić fizjoterapię bądź leczenie operacyjne.
Pozdrawiam.
Szanowny Panie, jak się domyślam- badanie NMR stawu kolanowego zostało zlecone z powodu bólów kolana (bądź innych objawów klinicznych sugerujących obecność patologii w stawie kolanowym). Biorąc pod uwagę przytoczony opis badania NMR - kwalifikuje się Pan do operacji artroskopowej stawu kolanowego. Oczywiście wcześniej powinien Pan skonsultować sie z ortopeda, który zlecał Panu to badanie. Pozdrawiam i życzę szybkiego "wyjaśnienia " sprawy.