Podejrzenie ortoreksji

Ortoreksja .Córka prawdopodobnie jest chora na ortoreksję je 5 razy ale tylko zdrowe potrawy jest jaroszką.Straciła na wadze.Jak pomóc.Sama zaczęła chodzić do psychologów jednak idzie to bardzo ciężko chcą żeby poszła do szpitala psych.Ona pracuje jest nauczycielką.Od wakacji chce wziąść urlop zdrowotny.proszę o poradę

Dzień dobry,

Najlepiej jak córka znajdzie w swojej okolicy PSYCHOTERAPEUTĘ i podejmie leczenie (w formie ambulatoryjnej), które często w przypadku zaburzeń odżywiania jest leczeniem długoterminowym. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.
Może również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, pododdział p.psychodynamicznej).

Witam Panią,
Bardzo polecam zapoznanie się z radami wybitnego eksperta od zaburzeń odzywiania zawartych w książce "Jak pokonać napadowe objadanie" Ch. Fairburna. Proszę się nie sugerować tytułem - informacje w niej zawarte dotyczą również osób z anoreksją, ortoreksją i innymi problemami związanymi z odżywianiem. Fairburn to wybitny specjalista, który opracował protokół terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń odzywiania, tzw, transdiagnostyczną terapię poznawczo-behawioralnej zaburzeń odżywiania, której skuteczność została gruntownie przebadana i wynosi ok 80 %. Jeśli córka będzie chciała korzystaą z psychoterapii, warto znaleźć terapeutę, który stosuje tę metodę terapii.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska