Podejrzenie osobowości dyssocjalnej

Witam, moje pytanie może wydawać się trochę śmieszne, ale boję się, że posiadam osobowość dyssocjalną (psychopatyczną). Czy zgłosić się z tym do terapeuty? Czy jeśli zrobią mi jakieś testy i uznają, że to jest prawda, to czy będą mogli mnie uznać za osobę niebezpieczną dla otoczenia i zamknąć w szpitalu psychiatrycznym?

Pozdrawiam!

Witam,

jeśli ma Pani takie podejrzenia, to warto zgłosić się do terapeuty. Przy okazji dodam, że osoby z osobowością dyssocjalną raczej nie przejmują się tym faktem ani nie wpadają na pomysł zgłaszania się do terapeuty.

Co do zamknięciu w szpitalu, to prawo nie pozwala zamykać ludzi na podstawie testów, więc jest Pani bezpieczna :)

Pozdrawiam!