Podejrzenie policystycznych jajników i wyniki badania hormonów

Witam,staram się o dziecko. Miałam podejrzenie policystycznych jajników. Byłam na wizycie u ginekologa-endokrynologa. nie potwierdził podejrzeń. Zlecił badania- to wyniki: LH 7,27 mlU/ml , FSH 2,56mlU/ml, Prolaktyna 29,76 ng/ml, testosteron 1,46 nmol/l. Dodam że w czasie wizyty lekarz stwierdził że na jajniku był pęcherzyk- kazał się starać o dziecko, pomimo że śluz jak stwierdził był nie płodny. badania wykonane było 3 dni po wizycie u gin.Proszę o ocenę wyników. Martwi mnie poziom prolaktyny

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani dnia cyklu,w którym zostało wykonane badanie. Wynik prolaktyny odnosząc do wartości referencyjnych jest nieznacznie podwyższony. Może powodować nieregularność cykli oraz brak owulacji.
Pozdrawiam