Podejrzenie powikłań związanych z boreliozą

Przeczytałem właśnie art. dot. powikłań związanych z boleriozą. Jednymi z nich są bóle stawowe. Obserwuję u siebie bolesność pojawiającą się w okolicach stawów skokowych powiązaną z pojawieniem się opuchlizny. Początkowo podejrzewałem że jest to związane z licznymi kontuzjami w młodości i osłabieniem tych stawów ale teraz nie jestem pewny ponieważ objawy pojawiają się niespodziewanie i nie mogę ich powiązać z jakimiś bieżącymi urazami. Dobry efekt przynosi zażycie Nimesilu, objawy znikają po 2-3 dniach. Czy to bolerioza? Jakie badanie wykonać?

Borelioza musi byc poprzedzona ugryzieniem przez kleszcza po czym zauważa sie rumień w tym miejscu. Jeśli takie okoliczności miały miejsce to przy tych objawach mozna zrobić badanie w kierunku boreliozy np IgG oraz IgM, w razie nieprawidłowych wyników test Western bl