Podejrzenie pozagałkowego zapalenia nerwu oka i SM a wynik rezonansu magnetycznego

Witam.Podejrzanie SM.Czy to prawidłowa diagnoza?Trafiłam do szpitala z podejrzeniem pozagałkowego zapalenia nerwu oka lewego.Z badań wynika,że :w rezonansie wykryto liczne ogniska hiperintenywne w obrazach T2 zależnych w obu półkulach mózgu, z 1ogniskiem wzmacniającym się po podaniu kontrastu i z obecnością 1 nieaktywnej zmiany podnamiotowo, w pmr są liczne prążki jedynie w pmr- typ II wg standardów Ch.Foundation,w pmr IgG i IgM- ujemne, i stwierdzono demielinizacyjne drogi wzrokowej po obu str.

Witam! Wszystkie opisane zmiany mogą pojawić się w przypadku stwardnienia rozsianego, którego najczęstszą pierwszą manifestacją są właśnie problemy ze wzrokiem. Pełna diagnoz jest jednak możliwa dopiero po przeprowadzeniu badania klinicznego i serii specjalistycznych badań. Proszę pozostać pod stałą opieką neurologa.