Podejrzenie przepukliny pachwinowej z prawej strony
witam mam pytanie do chirurga. mam podejrzenie przepukliny pachwinowej z prawej strony, ja stoje i chodze to czasami wyskakuje taki maly guzek ktory czasami boli i zle sie z tym czuje, mialem robione usg ale lekarz chirurg powiedzial ze narazie jest tam mala i za pol roku znowu zrobic usg kontrolne, co mam robic /? czy czekac tak dlugo czy operowac ? czy sa jakies leki na to ?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Amputacja stopy cukrzycowej
Amputacja stopy to jeden z najpoważniejszych skutków zachorowania na cukrzycę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego zabiegu. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - nie ma leczenia farmakologicznego. Natomiast, proponowałbym wykonać zabieg jak najszbciej, im mniejsza przepuklina tym łatwiejszy zabieg. Obecnie takie zabiegi wykonuje sie laparoskopowo, w nastepnym dniu jest Pan w domu. Po tygodniu powrót do pełnej aktywności.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg