Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie raka brodawkowego tarczycy

Witam serdecznie. W 2008 roku wykryto u mnie zmiany na tarczycy, które po badaniach (biopsja) zdefiniowano jako zwapnienia. Stałem się pacjentem poradni "tarczycowej". Regularnie wykonywałem badania odbywałem wizyty u specjalisty. Ostatnie badania (maj 2015): wyniki krwi i USG nic nowego nie wniosły. Profilaktycznie wykonano mi biopsję. Materiał pobierano dwukrotnie. Po drugim otrzymałem wynik: "podejrzenie raka brodawkowego tarczycy". Co to, co robić i jakie rokowania? 
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu

Szanowny Panie,

Z uwagi na podejrzenie nowotworu sugerowałbym kontakt z wyspecjalizowanym ośrodkiem zajmującym się leczeniem nowotworów tarczycy. Konieczne jest leczenie operacyjne - całkowite wycięcie tarczycy uzupełnione o wycięcie węzłów chłonnych przedziału centralnego szyi i w razie potrzeby (potwierdzenia rozpoznania) leczenie uzupełniające jodem I131. Wśród wszystkich raków tarczycy rak brodawkowaty rokuje najlepiej i wczesne podjęcie leczenia umożliwia dalsze, normalne życie..

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety