Podejrzenie refluksu od nerwicy

Witam ostatbio lekarz na portalu zasugerowal ze możliwe ze mam refluks albo przepukline przelyku(gula w gardle,flegma,zgaga czasem,trudnoscu w polykaniu,jakby jedzebie stawalo gdzies). Bylam juz wielokrotnie u lekarza rodzinnego i ciagle twierdzi ze to od,nerwicy(ale na badania nie daje skierowania ani do gastrologa).czy lekarz ogolny by rozpoznal te schorzenia?moj maz ma helicobactrer i wrzody.bierze controloc czy ja tez moge spróbować?(lekarka moja jest na urlopie)biore tez propranolol.

Witam,
Takie dolegliwości mogą mieć podłoże psychosomatyczne i nasilać się w sytuacjach stresowych i wówczas mają one podłoże sytuacyjne, to znaczy mają silny związek z emocjami i nie dają żadnych wymiernych wyników badań wskazujących na określone dolegliwości. Wówczas mówimy o podłożu nerwicowym i wskazane jest leczenie głównie poprzez psychoterapię wspomagane lekami. Jednak również takie objawy mogą mieć inne podłoże, np. bakteryjne i wówczas wymaga to zupełnie innego podejścia , odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Jednak aby stwierdzić, jakie jest podłoże wymienionych dolegliwości wskazane jest badanie gastrologiczne oraz laryngologiczne i wówczas podjecie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam
Anna Szyda