Podejrzenie refluksu żołądkowo-przełykowego i zgaga

Najprawdopobniej mam refluks żołądkowo-przełykowy. Mam zgagę i gazy oraz odbija mi się. Poza tym boli mnie brzuch i klatka piersiowa. Od jakiegoś czasu czuję w gardle z lewej strony jakbym miał jakieś małe ciało obce. Nie cały czas ale jest odczuwalne Wszystkie badania mam dobre ekg, usg brzucha, rtg klatki piersiowej, krew, mocz oraz wynik gastroskopii. Nie wiem czy jeszcze jakies badania mam wykonać bo męcze się już prawie rok a chciałbym być pewien czy to nie jest coś gorszego. Biorę Helicid

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu lekarskim i przeanalizowaniu wszystkich wykonanych badań dodatkowych będzie można określić czy konieczne są jeszcze jakieś badania. Na pierwszy rzut oka powyższe badania są wystarczające.

 Lek. Tomasz Budlewski

Szanowny Panie - jedynym badaniem które bezsprzecznie daje rozpoznanie ch. refluksowej jest 24-godzinna pHmetria. W Bydgoszczy prawdopodobnie można to badanie wykonać w oddziale chirurgi A.M., którą prowadzi prof. B. Kędra
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg