Podejrzenie refluksu żołądkowo-przełykowego u 1,5-rocznego dziecka

moje 1,5 roczne dziecko ma podejrzenie refluksu zołądkowo -przełykowego podaje mu debridad i helicid.tego dnia zapomniałam podac mu leku helicid w nocy dziecko oddychało juz przez usta poniewaz nosek byl zatkany czy to miało związek z nie podaniem leku helicid.boje sie ze ten katarmoze przejawic sie w zapalenie pluc .Mielismy juz dwa tygodnie temu zastrzyki i własnie z jedno dniowego kataru mały dostał dusznosci i w tym zapalenia płuc,co robic zeby z kataru nie przejawilo sie w zapalenie płuc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Nie podanie powyższego leku raczej nie miało wpływu na katar

 Lek. Tomasz Budlewski

Szanowna Pani - proponowałbym Pilną wizytę u dziecięcego gastrologa, jeżeli są to objawy refluksu konieczne będzie potwierdzenie w badaniu pHmetrycznym, jeżeli będzie to potwierdzone (niestety - w tak młodym wieku) w dalszej kolejności - zabieg operacyjny.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg