Podejrzenie rozrostu układu białokrwinkowego a białaczka

Witam. Przy ostatnich, wykonanych okresowo badaniach hemoglobiny, przy prawdłowych wynikach, wynik wbc wyniósł 186,3. Jedyne objawy jakie mam to pobolewania stawów od kilku miesięcy. poza tym czuję się zdrowa. Żadnych objawów, ogólny stan dobry. Dostałam skierowanie do Kliniki Hematologii z podejrzeniem rozrostu układu białokrwinkowego, co to znaczy? Czy jest to podejrzenie białaczki?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podejrzenie rozrostu układu białokrwinkowego oznacza podejrzenie choroby rozrostowej układu krwiotwórczego. Jedną zaś z takich chorób jest białaczka. Proszę zatem nie zwlekać z konsultacją w Klinice Hematologii.