Podejrzenie rozstępów na piersiach po odchudzaniu

Witam. Jakie badania zrobić, aby sprawdzić czy jestem zagrożona rozstepami? Do jakiego lekarza się zgłosić, aby obejrzał piersi, gdyż podejrzewam, że pojawiły mi się rozstępy na lewej piersi?Schudłam 12 kg.w 8 miesięcy i biust zmalał o 2 rozmiary. Skóra zwiotczala i zrobiły się w niej wgłebiebienia. Kiedy je uniose i napnę skórę jest jędrna, gładka, ma ten sam kolor i się opala równomiernie.Nie zauważyłam aby te miejsca były różowe jak świeże rozstepy.Czy tabletki Belara mogły mieć na to wpływ?

Nie ma specyficznych badań, które mogłyby stwierdzić zagrożenie rozstępami. Belara może wpływać na zmiany skórne, choć same rozstępy nie są wymieniane jako objaw niepożądany. Tabletki antykoncepcyjne nierzadko wpływają na stan skóry. Najlepiej odwiedzić gabinet dermatologiczny lub medycyny estetycznej celem diagnozy i wskazania postępowania przeciwko rozstępom.

Niestety nie ma badań, które mogłyby stwierdzić czy ma Pani predyspozycje do wystąpienia rozstępów. Może Pani skorzystać z konsultacji u lekarza medycyny estetycznej - obejrzy Pani piersi oraz zaproponuje właściwe postępowanie ( w zależności od obecnego stanu ).