Podejrzenie różyczki w ciąży

Witam!

Jestem w 28 tygodniu ciąży. Okazało się, że dwójka dzieci mojej siostry jest chora na różyczkę, z którymi miałam kontakt. Wyniki badań na różyczkę 04.2012 to: - IgG 458,6 dodatni, - IgM 0,08 ujemny. Czy przy takich wynikach mogę zarazić się różyczką i czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania czy się nie zaraziłam. Nie wiem co mam robić – proszę szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Witam! Wyniki badań świadczą o przebyciu różyczki w przeszłości lub była Pani szczepiona. Jeśli były wykonane po kontakcie z osobami chorymi, zależy jeszcze po jakim czasie od tego kontaktu, najprawdopodobniej nie doszło do" świeżego" zakażenia, gdyż miano przeciwciał w klasie IgM jest ujemne. Wracając do czasu oznaczenia przeciwciał - najlepiej oznaczyć je 10-14 dni po kontakcie - jeśli były one wykonane po tym czasie - świadczą o odporności na zakażenie. Pozdrawiam