Podejrzenie rumienia guzowatego

Witam, mam podejrzenie rumienia guzowatego, miałam również skierowanie do szpitala, jednak objawy pojawiają się i znikają i do szpitala mnie nie przyjmą. Miałam sterydy, leki na wirusy, bakterie, jednak nie pomogło. Minął najgorszy czas, jednak co jakiś czas wyskakuje nowy czerwony, bardzo bolący guzek na nodze. Jak można wykluczyć, lub potwierdzić tą chorobę?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zmiany najczęściej potwierdza się klinicznie, gdyż wygląd i umiejscowienie są bardzo charakterystyczne. W przypadku pojawienia się ponownie takiej zmiany, należy udać się w danym momencie do internisty lub dermatologa.