Podejrzenie rumienia guzowatego i TK płuc

Witam mam podejrzenie rumień guzowatyMam mieć TK płuc wykluczenia sarkoidozy. Rtg dobry Ob 64, crp 24 igg+igm ujemne w kierunku boreliozy. Pojawiają mi się ciepłe czerwone plamy na rękach nogach i ostatnio na plecach. Swędzą stopy od wewnątrz i dłonie. Dostałam na miesiąc encorton przez trzy dni 20 mg potem co tydzień o 5mg mniej jak również przez 6 tyg axitrox raz w tyg.1mg. Czy jest szansa że nie przytyje przez ten miesiąc. Co należy brać osłonowo. Mam chrzciny czy można wypić dwa piwa?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie każdy tyje po sterydoterapii, tym bardziej krótkoterminowej, osłonowo nie potrzeba brać żadnych leków jeśli bierze Pani tylko leki wyżej wymienione. Co do alkoholu to zwyczajowo nie powinno sie go łączyć z żadnymi lekami.
Pozdrawiam