Podejrzenie schizofrenii u 28-latki

Witam. Mam chyba schizofenie, boje sie ludzi, unikam calkowicie kazdego kontaktu, nie mam ani 1 kolezanki. Moi rodzice, zapewnili mi dach nad glowa, ale nigdy jakos nie uczestniczyli w moim rozwoju, nie kazali isc do kolezanek. Czy moglobyc tak ze widzac ze oni nie przyprowadzaja znajomych, moglam taka sie stac, nieumiejetna w kontaktach? w dziecinstwie czulam sie samotna, cierpialam ze nigdy sie niczego nie dowiaduje z zewnatrz, sama czesto wybucham smiechem I placzem, jak dziecko.

Dzień dobry,

To, co Pani opisuje nie jest schizofrenią.
Natomiast jak najbardziej namawiam na podjęcie leczenia - proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę (np.: w ramach PZP; czy prywatnie).

Dzień dobry!

Aby pomóc Pani zrozumieć przyczyny Pani trudności i zastanowić się, jakimi sposobami można by je rozwiązywać, konieczny jest dłuższy osobisty kontakt. Proszę wybrać się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy. Niezależnie od postawionej diagnozy zawsze jest możliwe poprawienie swojego życia, trenowanie nowych umiejętności (np. rozpoznawania i wykorzystywania swoich mocnych stron) itp.

Pozdrawiam!