Podejrzenie skoliozy i wynik badania RTG kręgosłupa

Witam.Moja córka ma podejrzenie skoliozy.Po wykonaniu zdjęcia rtg otrzymałyśmy taki opis:"widoczne prawowypukłe skrzywienie pogranicza piersiowo-lędźwiowego z kątem skrzywienia wynoszącym 4 stopnie". Co oznacza ten opis?czy córka ma skoliozę wynoszącą 4 stopnie?

Moze to wynikać z krzywej pozycji przy robieniu rtg. Tak małe skrzywienie nie wymaga żadnego leczenia, trzeba jednak zbadać ponownie za 6-12 mies