Podejrzenie stwardnienia rozsianego

Witam, mam 37 lat, w maju tego roku miałam robiony rezonans magnetyczny głowy w kierunku wykluczenia SM. Badanie wykluczyło chorobę, wszystko wyszło idealnie. Ostatnio bolą mnie nogi, zwłaszcza łydki, internista znowu zasugerował SM. Czy możliwe jest żeby od maja pojawiły sie objawy SM? Czy powinnam powtórzyć rezonans? Pozdrawiam

Witam serdecznie! Jeżeli w maju na podstawie wykonanych badań zostało wykluczone stwardnienie rozsiane pojawienie się choroby od tego czasu jest bardzo mało prawdopodobne. Nie ma wskazań aby wykonywać ponownie rezonans magnetyczny, chyba że zdecyduje o tym neurolog - proszę najpierw ponownie skonsultować się ze specjalistą, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego z oceną neurologiczną. Jeżeli w badaniu neurologicznym występować będą ubytki rozważyć można ponowne poszerzenie diagnostyki. Pozdrawiam