Podejrzenie trądzika różowatego

W okresie dojrzewania pojawiły się u mnie rumieńce (stałe). Są one o nieregularnych, okreslonych kształtach. Generalnie jasno-różowe, aczkolwiek pod wpływem emocji czy czynników zewnętrznych robią się bardzo czerwono, wręcz fioletowe. Miałem 2 zabiegi laserem na zamykanie naczynek z 5 lat temu, ale nie pomogły. Czy warto przystąpić do kolejnych prób usunięcia ich, czy może problem tkwi gdzie indziej? Czy to może być trądzik różowaty? Nigdy nie miałem takiego stricte trądziku intensywnego.

Dzień dobry,

Rumień i teleangiektazje na twarzy prowadzą zazwyczaj do powstania trądziku różowatego. Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej w celu postawienia diagnozy. Przy zamykaniu rozszerzonych naczynek na twarzy ważny jest sprzęt jakim się dany zabieg wykonuje oraz umiejętności operatora. Do tego typu zmian polecam lasery- Fotona, CynoSure, Gemini. Należy również zadbać o pielęgnację domową z uwzględnieniem kosmetyków odpowiednio dobranych do Pana cery. Proszę unikać czynników, które mogą pogłębiać istniejący już problem rozszerzonych naczynek (opalanie, sauna, gorące napoje, alkohol, pikantne potrawy itp). Na co dzień należy stosować kremy z filtrami ochronnymi SPF50.

Pozdrawiam serdecznie.