Podejrzenie u siebie nerwicy i początków depresji

Witam, piszę, ponieważ podejrzewam u siebie nerwice i początki depresji. Od jakiegoś czasu cały czas myśle o swoim zdrowiu, a dokładniej ogarnia mnie lek przed jego utrata. Nie ma dnia, żebym nie myślała o tym, jakie choroby mogą mnie spotkać. Dodatkowo od pewnego czasu odczuwam bóle kości i stawów. Dodatkowo kłuje mnie wiele części ciała, naprzemiennie. Wiem, ze czesto to objaw długotrwałego stresu. Stosuje tez plastry Evra, słyszałam, ze tez mogą sie do takich bólów przyczynić. Co mam robic?

Witam Panią. Proszę nie stawiać sobie diagnozy na własną rękę. W opisanej przez Panią sytuacji potrzebny jest specjalista. Po właściwej diagnozie będzie można zaplanować stosowne kroki. Proszę nie odwlekać tej decyzji. Na podstawie Pani opisu podejrzewam, że może przybywać objawów, dolegliwości co będzie wzmagać Pani niepokój. Ten z kolei będzie prowadził do poszukiwania przyczyn, "stawiania diagnoz". Zapewne zauważyła Pani już ryzyko "błędnego koła. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam. Pani objawy wyglądają rzeczywiście na nerwicowe, więc warto byłoby skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Brzmi to na nerwicę. Proszę jednak nie stawiać samodzielnych diagnoz, lecz udać się na osobiste spotkanie z psychologiem. Po postawieniu diagnozy, warto przemyśleć podjęcie psychoterapii. Polecam spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam.