Podejrzenie uzależnienia od masturbacji

co to znaczy farmakologicznie ? chyba jestem uzależniony od masturbacji a nie chce być a tak normalnie to bardzo ciężko bo to kusi wię dlatego zapytałem czy można jakoś temu zapobiec ale nie poprzez przestanie uprawiania masturbacji tylko inaczej - bo to za bardzo kusi

Dzień dobry!

Leczenie farmakologiczne to stosowanie leków.
Niekiedy stosowane w leczeniu uzależnień - niekiedy nie.
Podejrzenie uzależnienia od masturbacji należy skonsultować z psychologiem seksuologiem. Zazwyczaj właściwym krokiem jest podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Niestety, nie ma innych metod poradzenia sobie z nadmierną masturbacją, jak poprzez własną decyzję. Kuszenie, o którym Pan pisze, jest właśnie jedną z cech uzależnienia i to jemu pierwszemu należałoby się przeciwstawić.
Sugerowałbym więc konsultację seksuologiczną i zapewne podjęcie terapii, która pomoże Panu przezwyciężyć Pańską ułomność.

Pozdrawiam.