Podejrzenie wysokiej prolaktyny

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyników. Objawy: były nieregularne miesiączki, bóle głowy, zawroty i czasami problem z oczami, tzn. ból oczy i niedowidzenie, więc lekarz podejrzewa prolaktynę i guza przysadki mózgowej, krew nie była brana rano tylko popołudniu i nie na czczo. Czy moje wyniki są złe? Dziękuję. rC THS 0.96 mU/L {0.30- 4.20} rC FREE T4 14.2 pmol/L {12.0- 22.0 } rC LH 6.1U/L rC Reference ranges Female>10yr 2.4~12.6{follicuar} rC FSH 2.9U/L rC reference ranges female>10yr3.5~12.5(follicuar) female>25(post monopausal) rC prolactin 241 mU/L {102- 496} rH macro prolactin % recovery of prolactin post PEG 70% rH estimated monomeric prolactin 168 rH mU/L {430 mU/L} rC OESTRADIOL 369 pmol/L rC reference ranges rC female>10yr 46~~607 (follicuar) rC female>10yr 315~~1828 (owulation) rC female>yr 161~~774 (luteal) rC female 200 (post menopausal) rC SHBG 88.8 nmol/L {26-110]

Witam serdecznie! Wyniki nie wyjaśniają objawów, które Pani podaje. Jedynie nieco obniżony jest poziom FSH (natomiast jego poziom jest zmienny w obrębie cyklu, tak więc jeden pomiar nie jest adekwatny), natomiast reszta wyników mieści się w normie. Ze względu na zgłaszane objawy wskazane jest jeszcze wykonanie USG przezpochwowego. Jeżeli objawy oczne nie ustąpią konieczna będzie ponowna wizyta u okulisty i być może neurologa (do specjalisty tego konieczne jest skierowanie). Pozdrawiam