Podejrzenie zaburzeń odżywiania u dorosłej osoby

Witam mój problem dotyczy jedzenia. W przeszłości byłam otyłym dzieckiem jestem teraz kobietą 28 lat z trudem uzyskałam szczupłą sylwetkę. Przy 170cm ważę 60kg, ale chciałabym jeszcze schudnąć koło 4kg. Problem tkwi w tym, że nie mogę się skupić na niczym innym jak jedzenie, liczenie kalorii, ile zjeść, co robić aby chudnąć. Boję się cokolwiek jeść aby nie tyć. Jestem bardzo nerwowa przez to obrywa moja rodzina. Jestem tym zmęczonanie myślę o niczym innym. Czy to zaburzenia odżywiania?

Witam. Obecnie ma Pani prawie 21 BMI - to prawidłowa waga. Nawet jeżeli schudnie Pani o 4 kilogramy, to będzie Pani miała 19 BMI - to też będzie prawidłowa waga, choć już w dolnej granicy przedziału. Samo BMI nie wskazuje więc na zaburzenia odżywiania. Natomiast Pani cierpienie psychiczne przejawiające się drażliwością, trudnościami w koncentracji uwagi i nieustanną koncentracją na jedzeniu (kaloriach) sprawia, że zastanawiam się czy nie byłoby zasadne skorzystanie z psychoterapii. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeżeli Pani myśli krążą ciagle wokół jednego tematu to jest to powód do konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam