Podejrzenie zaburzenia korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych

Witam, mam podejrzenie zaburzenia korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych, wizytę u neurologa mam za dwa tygodnie. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest to uleczalne i czy można z tym uprawiać sport wyczynowy ( sporty walki, trening 7-10x w tygodniu)

Zaburzenia korzeni itd jest rozpoznaniem kategoryzacji ICD10, z którym został Pan skierowany do neurologa. Sformułowanie to mówi o miejscu uszkodzenia a nie o chorobie.i jej przyczynie.
Rozpoznanie i dalsze zalecenia można postawić na podstawie wywiadu, badania przedmiotowego pacjenta i wykonanych badań dodatkowych.
Należy spokojnie poczekać na wizytę u neurologa.