Podejrzenie zaburzonej niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki

Witam robilam badania morfologia , mocz, crp amylaza,lipaza alt asp ggtp i lipidogram ktore sa w normie ze wzgledu na luzne stolce lekarz przepisał kreon podejrzewajac zaburzona niewydolność zewnątrzwydzielnicza trzustki leku jeszcze nie zazylam poniewaz nie mam zadnych innych objawow towarzyszacych tej dolegliwosci. Moja ciocia ktora jest po ostrym zapaleniu trzustki wrocila do zdrowia je prawie wszystko w szpitalu nie zalecono jej kreonu. czy branie tego leku ma sens z góry dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować terapię zaleconą przez lekarza.