Podejrzenie zakrzepicy po antykoncepcji hormonalnej a przyjmowanie leków

Dzień dobry. Zwracam sie z następującym pytaniem. Podejrzewano u mnie zakrzepice po antykoncepcji hormonalnej na podstawie wyników d-dimer ( wynik 1,000 przy normie 0,500). Usg nóg i jamy brzusznej niczego nie wykazaly i ogólnie czułam sie dobrze. Lekarz przepisal mi teraz duphaston i exsacyl. Czy branie tych lekow jest dla mnie bezpieczne?

Witam serdecznie, jeśli wiarygodny jest lekarz wykonujący USG doppler, nie ma Pani zakrzepicy i d-dimery nie stanowią żadnej przydatnej informacji na temat, czy grozi pani zakrzepica w czasie stosowania tych środków. Zbyt mało danych by ocenić ryzyko globalne zakrzepicy - czy jest Pani otyła, czy Pani pali, czy stosuje Pani kompresjoterapię profilaktyczną, czy zażywa Pani sterydy itp. itd. - te pytania winien zadać lekarz stosujący w/w substancje. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog