Podejrzenie zapalenia oskrzeli i stosowanie leków u 3,5-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 3,5 miesiąca i podejrzenie zapalenia oskrzeli choruje od 18.10.2014 i do 24.10.2014 był leczony wyłącznie antybiotykiem Zinat w dawce po 3,5ml dwa razy na dobę następnie wdrążone zostały inchalacje z 6 kropli Berodual 1ml soli 9% po 15 minutach Nebud 0,5 1 ampułka (=2ml) i tak 2 razy dziennie do dnia dzisiejszego gdzie po osłuchaniu pani doktor powiedziała że jest poprawa ale do tych wszystkich leków wdrążyła jeszcze raz na dobę Sudamed 100mg/5ml w dawce 5 ml ja sądzę że to za dużo

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno Sumamed jak i Zinnat to antybiotyki, aczkolwiek z zupełnie innych grup. Jeśli lekarz pediatra uznała, że konieczne jest dołączenie drugiego antybiotyku to bez wątpienia miała ku temu wskazania. Jeśli ma Pani wątpliwości co do prawidłowości zaleconego postępowania, sugeruję ocenę dziecka przez innego pediatrę (podczas bezpośredniej wizyty).