Podejrzenie zapalenia płuc a wynik RTG

Witam, lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie na RTG płuc, podejrzewając zapalenie (od 3 tygodni kaszlę, mam stan podgorączkowy oraz ból gardła). Otrzymany opis brzmi następująco: Wzmożenie rysunku oskrzelowego w dole płuca prawego bez zagęszczeń miąższowych. Wymiary serca prawidłowe. Przepona wolna. Czy to oznacza, że mam zapalenie płuca prawego.

Lek. Tomasz Budlewski

Wzmożony rysunek oskrzelowy, może być wynikiem przewlekłego lub ostrego zapalenia oskrzeli, rozstrzeni oskrzeli, astmy oskrzelowej, niewydolności serca. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.