Podejrzenie zapalenia ścięgna Achillesa a domowe sposoby na uśmierzenie bólu

Chyba mam zapalenie ścięgna Achillesa. Od tygodnia boli, a od 4 dni boli tak, że ledwo chodzę, w bucie to już w ogóle chodzenie jest tragedią. Ścięgno jest opuchnięte, ma jakby owalne zgrubienie, jest czerwone i kiedy lekko przycisnę to trzeszczy. Nie miałam żadnego urazu, przeciążenia. Nie wiem co moze być przyczyną. Czy są jakieś domowe sposoby, by przeszło? Smaruję ketonalem żel i robię zimne okłady, ale średnio pomaga. Niestety cały czas muszę gdzieś chodzić co nasila dolegliwości Pozdrawiam

Dzień dobry
Zapalenie ścięgna Achillesa to poważna choroba, a nie leczona może nawet doprowadzić do jego pęknięcia. Wskazane byłoby dołączenie doustnych leków przeciwzapalnych i rehabilitacji. Dodatkowo należy wykonać badanie USG i pójść na konsultację ortopedyczną.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego