Podejrzenie zespłu Cushinga u dziecka

9letnie dziecko otyle,od 5lat na ciaglej diecie ma rowniez zespol downa,ma rowniez od 5lat brazowe zrgubienia na szyji i pod pachami i rozszerza sie obok drog rodnych,od paru dni pod pachami pojawily sie czerwonw rany,skora peka i zaczyna krwacic,dziecko pokazuje,ze te miejsca pieka.ma rowniez roztepy na brzuchu czerwone ale potem zamieniaja sie biala.lekarz mowi,ze to Akanthosis nigricans?mam obawy,ze to Cushing.Wyniki ostanie krwi:Cortisol:9:00-605nmol,13:00-401,20:00-45,5,1:00-27,7,10:00-620

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wskazana jest konsultacja u endokrynologa dziecięcego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.