Podejrzenie zespołu Aspergera u 12-latka

Witam. serdecznie. Mój syn kończy 12lat i ma podejrzenie Aspergera w trakcie diagnozy, denerwuje sie przed nowymi sytuacjami, reaguje nadmiernie i nieadekwatnie do sytuacji, lubi schematy. Jeszcze do tego dochodzi problem z jedzeniem. Syn nie zje nigdzie poza swoim pokojem nikt nie moze byc przy tym, sytuacje dla niego stresowe powodują brak apetytu. Często nie czuje głodu, je bo musi.Waży dużo poniżej 3 centyla. Badania krwi w porządku. Prosze o wskazanie do jakich specjalistów mam sie udać?

Dzień dobry!

W Trójmieście doświadczonych terapeutów specjalizujących się w terapii zaburzeń rozwojowych (pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym z dużą skutecznością) mogę polecić Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych (dr Monika Zielińska).

Pozdrawiam!

Witam

Z Pani opisu wynika że u Syna występują zaburzenia przetwarzania sensorycznego. Proszę poszukać w swojej okolicy terapeuty integracji sensorycznej. Podjęcie terapi połączone z działaniami pedagogicznymi i psychologicznymi mogą poprawić funkcjonowanie dziecka.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl