Podejrzenie Zespołu Aspergera u 19-latki

Witam. Podejrzewam u siebie Zespół Aspergera\autyzm wysokofunkcjonujący. Od zawsze miałam problem z pracą w zespole, bawiłam się układając np. samochodziki, nienawidzę zmian, reaguje na nie krzykiem i histerią. Nie umiem porozumiewać się z ludźmi na poziomie odpowiadającym mojemu wiekowi, wszystko musi być według schematu. Mam swój świat, który nieco różni się od reszty. Mimo to potrafię odczytywać sygnały społeczne, ale nie umiem sama naturalnie ich stosować. Czy mogę być chora?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Wszystko zależy od tego jak Pani funkcjonuje.Czy do tej pory pewne zaobserwowane przez Panią zachowania faktycznie upośledzają życie. Jeśli nie to nie ma potrzeby zastanawiania się nad tym. Do czego diagnoza miałaby być potrzebna jeśli radzi sobie Pani dobrze. Jeśli jest inaczej i deficyty utudnisją życie społeczne, kontakty z ludźmi, naukę to warto udać się do psychologa i zastanowić nad terapią.
Pozdrawiam AM