Podejrzenie zespołu Aspergera u 4-latka

Dziecko ma4,5 bawi sie tylko autami caly dzien. Nic wiecej zbytnio go nie interesuje. Nawet jak rysuje ty tylko auta. A jak cos sie mowi to albo nie reaguje i zapatrzony w inny punkt. I jak zwraca mu sie uwage to wpada w histerie i krzyczy jak sie mowi do niego. Czy to moze byc zespol aspergera?

Witam...przypuszczam, że to Pani pierwsze dziecko, ponieważ to o czym Pani pisze to "norma rozwojowa". Czterolatki często się tak właśnie zachowują.Mają pozornie "ubogie zainteresowania" i łatwość przesadnych reakcji.Pani syn rośnie zdrowo. Rozumiem jednak i doceniam Pani niepokój. Myślę, jednak, że ma on też inne powody niż zachowanie syna. Proszę ich nie lekceważyć.Spokój i opanowanie rodziców (szczególnie matki) są dla rozwoju dziecka podstawowe. Proszę więc odważyć się i porozmawiać o swoich niepokojach z psychoterapeutą.Pomoże. Pozdrawiam i życzę radości z zabawy z dzieckiem.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie diagnozy przez Internet, jedynie na podstawie skąpych informacji i bez spotkań z synem. Proszę zgłosić się z synem do psychologa specjalizującego się w pracy z dziećmi.

Pozdrawiam!

Witam,
Proszę skontaktować się z psychologami w najbliższej poradni psycholog.-pedagogicznej lub poradnią zdrowia psychicznego w celu diagnozy.Jeżeli nie ma trwałych uszkodzeń tkanki mózgowej,zachowanie taie może mieć żródła w potrzebie rozładowania napięcia.Nie znamy okoliczności w jakich rozwinęła się taka fiksacja,jak długo trwa ani,co rodzice podjęli w kierunku aktywizowania innych motywacji syna,rozwijania w nim różnorodnych zainteresowań.Na pewno nie powinien być pozostawiany sam sobie zbyt długi czas,lecz przebywać z innymi dziećmi,brać udział w zajęciach rodziów,czuć,że jesteście z nim szczęśliwi.Proszę też nie skupiać się na wadach dziecka ale na tych cechach,które można pochwalić,podkreślić.
Pozdrawiam serdecznie

najlepiej zglosic sie do najblizszej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w ktorej, albo specjalisci zajma sie dzieckiem, albo pokieruja na diagnoze i terapie. warto nie czekac, tylko dzialac..powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza