Kobieta , 21 lat Mam 20 lat, podejrzenie zespołu Marfana, poszerzona opuszka aorty na 44 mm. 26.11.2016 miałam szczegółowy "przegląd' i oprócz poszerzenia nie wykryto innych nieprawidłowości. Wczoraj wieczorem pojawił się ból w pachwinie, który ustąpił po kilku minutach. Wcześniej wypiłam niewielką ilość alkoholu. Dzisiaj to samo. Jak prostuje nogę to jest lepiej. Dodam, że jestem słabo wygimnastykowana, moje mięśnie są prawie wcale nierozciągnięte. Następną wizyte zalecono na maj. Czy mogę spać spokojnie?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Skoro przeszła Pani szczegółowe badania to raczej można wykluczyć zespół marfana. Jeśli ból w pachwinie nie ustąpią po lekach przeciwbólowych, najlepiej w maści to sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.