Podejrzenie zespołu złego wchłaniania

witam ,mam podejrzenie zespoły złego wchłaniania. Lekarz powiedział mi,że jeżeli potwierdzi się diagnoza to będę miała wprowadzoną dietę bezglutenową i moje pytanie czy ta dieta jest do końca moich dni czy tylko na czas wyleczenia ? czy zzw można wyleczyć ? dodam,że zdiagnozowano u mnie również przewlekłe zapalenie żołądka, dziękuje za odpowiedz

- jeśli rozpoznanie potwierdzi się to niestety dieta musi być stosowana stale
czy zzw można wyleczyć ?
- przez stosowanie diety. ale ciągłe stosowanie, farmakoterapeutyków bezpośrednio leczących ten stan nie ma