Podejrzenie złamania kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej i wynik TK stawu kolanowego
Witam, jestem po urazie stawu kolanowego prawego. Jest podejrzenie złamania kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej. Dwukrotnie robiono badanie rtg, na którym niewiele co widać, robiono również badanie usg stawu kolanowego, z którego niewiele wynika. Dostałam skierowanie na badanie tk, i oto wynik: Wolny fragment kostny o wym 3x7 mm w dolno-przyśrodkowej części rzepki. Uprzejmie proszę o interpretację. Co to jest?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Badanie USG stawu kolanowego nie służy do oceny złamań. Czasem obraz radiologiczny w badaniu RTG jest niejednoznaczny.
Wynik badania TK świadczy o złamaniu, dlatego wskazana jest pilnie konsultacja u lekarza ortopedy w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.