Podgięcie kości ogonowej

Czuję rozpieranie w odbycie, wrażenie, że coś mam mimo normlanych stolców. ból kości ogonowej promieniuje na pośladki i uda oraz odbyt, uczucie parcia na stolec czasem. W MRI podgięcie kości ogonowej. Osteopata-hipermobliność stawów, często strzela mi w stawach.Męczy mnie to parcie i rozpieranie w odbytnicy. USG transret w normie. Zalecono masaże i ciepłe kąpiele. osłabione napięcie mięśni miednicy i uciski na nerwy w kręgosłupie przez krzywizny. Jak to wyleczyć, jacy lekarze i przyczyny??

Przyczyną mogą być właśnie uciski przez końcowy odcinek kręgosłupa na korzenie nerwowe. Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem, bo taki stan może nawet wymagać leczenia operacyjnego.