Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podjadanie i problemy ze snem

Dzień dobry, Odkąd pamiętam miałem problemy z nadwagą i podjadaniem. Nawet gdy udawało mi się ograniczyć jedzenie waga nie spadała. Miałem problemy z zasypianiem. Ostatnio kupiłem preparat zawierający mieszankę adaptogenów (Maca, Ashawganda, Rhodiola, L-teanina) i zauważyłem wyraźne "poprawę" - nie podjadam, jem mniej, wysypiam się. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy i jak mogę to wyleczyć bez konieczności kupowania suplementów?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Z tego, co Pan napisał wnioskuję, że podjadanie może być nawykowym sposobem radzenia sobie z trudnościami, może wyzwaniami.

Namawiam Pana- już teraz, do podjęcia systematycznej aktywności fizycznej, której efektem ubocznym będzie naturalne powstawanie endorfin, dających radość i energię życiową.

Gdyż ruch zastąpi każdy lek, ale lek nie zastąpi ruchu.

Proponowałabym podjęcie terapii rozwojowej, żeby dotrzeć do źródła Pana nadwagi.

Dużo Dobrego, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam trudno stwierdzić dlaczego ograniczenie diety nie pomogło, możliwe że była źle zbilansowana, może zbyt kaloryczna. Nie pisze Pan również czy istnieją jakieś choroby współistniejące, które mogą mieć wpływ na proces odchudzania. Suplementy o których Pan piszę mają działanie uspokajające, jednak są pomocą doraźną, a nie na całe życie. Dlatego warto znaleźć inny sposób n zminimalizowanie stresu np. aktywność fizyczna. Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia. Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu! Pozdrawiam serdecznie! Monika Frank, Dietetyk www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl tel. 696 884 351 Warto również przeczytać: Skuteczne sposoby na odchudzanie http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9 Serdecznie Pozdrawiam

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0

Witam, w Pana sytuacji warto jednak podjąć kurację pod okiem dietetyka - nadmierna masa ciała może nieoczekiwanie pogarszać jakość życia w różnych jego sferach. Nawet problemy z zasypianiem mogą być połączone z nadwagą. Równolegle z leczeniem dietetycznym polecam Panu konsultację z psychologiem - podjadanie może być po prostu Pana sposobem na radzenie sobie ze stresem. Adaptogeny, które Pan ze skutkiem stosował mają właśnie to "radzenie sobie ze stresem" ułatwiać. Warto więc znaleźć inne drogi do zminimalizowana stresu na Pana życie. Pozdrawiam www.poradnialubczyk.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy