Podjadanie nocne u 50-latki a menopauza

Podjadam w nocyod trzech lat. Robię to w półświadomości. Rano mam wyrzuty sumienia. Mam 50 lat. Czy jest to związane z klimakterium?

Szanowna Pani

Dla pełnej diagnozy, jeśli nie miała Pani w okresie ostatniego roku wykonywanych podstawowych badań, ich wykonanie. Z Pani opisu jednak wynika, iż przyczyna może mieć podłoże psychiczne. Dla ustalenia rzeczywistych przyczyn i postawienia diagnozy jest konieczna konsultacja z psychologiem i/ lub psychodietetykiem. Konsultacja ta służy ustaleniu wielu faktów, które mogą mieć wpływ na Pani zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie.