Podkorowe ogniska w istocie białej półkul mózgowych

witam! R- magnetyczny :" badanie wykazue w istocie bialej polkul mozgu obecnosc kilku podkorowych ognisk o srednicy do 3 mm, hiperintensywnych w obrazach T2-zaleznych i FLAIR, polozonych glownie w prawym lacie czolowym...." "Wnioski: Charakter obserwowanych ognisk nie jest jednoznaczny, poniewaz moga one odpowiadac amianom leukodegeneracyjnym, np. naczyniopochodny, ale nie mozna wykluczyc z cala pewnoscia innego tla, w tym pierwotnego procesu demielinizacyjnego. " . Czy jest powod do niepokoju?

Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu, z uwzględnieniem takich czynników jak np. inne choroby.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog. W razie konieczności zleci dodatkowe badania.
Postępowanie, zarówno diagnostyka jak i leczenie, jest inne w zależności od charakteru zmian w badaniu MRI, a te interpretuje się w kontekście pacjenta.