Podkorowo dyskretne hyperintensywne w obrazach T2-zależnych

W porówn.z bad.poprzed.2011 r obecnie uwidoczniono pojedyncze ognisko 4.5x4 mm podwyższonego sygnału w obrazach T2 i FLAIR w okolicy rogu czołowego lewej komory bocznej.W okolic.czołowej prawej na sklepistości i podkorowo dyskretne hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR a słabo widoczne jako hyperinten.w obrazach T1-zależnych bez wzomcnienia po kontrascie-najpraw.ogniska malacyjne po urazie w przeszłości.Proszę o interpretację MR z 2015r

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, ważny w takim przypadku jest powód wykonywania badań oraz Pani objawy kliniczne. Mogą być to zarówno zmiany patologiczne związane z konkretną jednostką chorobową bądź zmiany nieme. Cześć zmian opisywane jest jako zmiany pourazowe czyli wnioskować można, że w wywiadzie był uraz głowy. Pozdrawiam