Podkradanie pieniędzy przez 10-letnią córkę

witam!od pewnego czasu mam problem z 10-cio letnią córką.Zaczęła podbierac pieniądze-zawsze jest to kwota 200 zł.Powtórzyło się to już po raz trzeci.dwukrotnie mi i ostatni raz babci,która mieszka osobno.A więc wychodzi na zewnątrz.Wdomu staram się już nie miec większej kwoty,ale co z tego jak szuka gdzie indziej.Oprócz tego jest bardzo dobrą uczennicą,uczy się w szkole muzycznej.Nie wiem co mam robic.Dodam ,że sama nie wie dlaczego to robi.Jesteśmy przeciętną rodziną ,której nic nie brakuje.

Witam, warto zastanowić się czy zachowanie córki zmieniło się w ostatnim czasie (nastrój, wycofanie się, nowe przedmioty w domu). Czy córka dostaje regularnie kieszonkowe na drobne potrzeby? Przyczyn może być wiele, jedną z nich może być chęć przypodobania się, wkupienia w grono rówieśników, a nawet zastraszenie i wyłudzenie. Możliwe, że córka ma obawy przed wyjawieniem prawdy. Zachęcam do szczerej, spokojnej rozmowy z córką i określenia jasnych zasad korzystania z domowych finansów oraz uzgodnienia na jakie cele będą potrzebne dodatkowe pieniądze. Warto poświęcić córce więcej czasu, aby czuła, że może na Pani polegać. Jeśli problem się nasili warto udać się z córką do psychologa. Pozdrawiam serdecznie.

Witaj. Przede wszystkim nie widzę konsekwencji Twoich działań. W jaki sposób córka jest nagradzana za swoje osiągnięcia i w jaki sposób karana za tego rodzaju czyny?

Musisz z nią dużo rozmawiać. Kwota 200 zł to spora kwota jak na 10 letnie dziecko. Proszę zapytać dziecko na co jej te pieniądze. Może jest ofiarą szantażu?

Proszę jeszcze porozmawiać o tym z pedagogiem szkolnym.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu
POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu