Podkurczanie nóżek u półrocznego dziecka

Witam, Moj 6 miesięczny synek przy próbie stawiania go pod paszki, obciąga palce, prostuje nóżki i zaraz je szybko podkurcza, jakby go parzyło podłoże. Nie stawia całych stópek tylko napina je i jakby wbija palce w podłoże. Czy to normalne? Ogolnie stopy ma miekkie i bawi się nimi leżàc na pleckach. Rozwojowo tez jest dobrze. Na wszystkich portalach napisane jest ze takie objawy moga niepokoic ale nie napisane jest co jest tego przyczyna. Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

W 6tym miesiącu jest to normalne i nie powinno Pani niepokoić. Jednak przy najbliższej wizycie u pediatry proszę zgłosić lekarzowi swoje wątpliwości. Specjalista fachowo zbada dziecko i będzie w stanie z całą pewnością wykluczyć ewentualne zaburzenia (*ja nie mogę tego zrobić, gdyż opieram się wyłącznie na Pani opisie, a nie badaniu klinicznym).